Zvažujete práci na částečný úvazek?

Práce na částečný úvazek nabízí lidem nejen pružnější práci se svým časem, ale rovněž vhodný způsob seberealizace. Záleží přitom na oboru činnosti a na tom, jak moc využívá samostatnou práci.

Tak například v oboru informačních technologií zažívá nárůst především využití home office. Kvalitních lidí v oboru je s ohledem na rostoucí poptávku domácích i zahraničních firem stále nedostatek. Povaha práce specialistů v tomto oboru přitom takové možnosti nebrání. V této oblasti je i velké procento zastoupení externistů.

V učitelských profesích zase využívají možnosti samostatného výdělku především lektoři jazyků. Samostatná práce svědčí také překladatelům a tlumočníkům. Podobně je tomu v profesích jako editor, korektor, copywriter a dalších tvůrčích oblastech pracujících s textem.

Tvůrčí práce skýtá hodně možností výdělku na sebe. Výtvarníky doplňují tvůrci reklamy, fotografové či designéři webových stránek.

Především ženy často spojují koníček s prací a věnují se například prodeji kosmetiky či doplňků výživy. Mezi nimi i mezi muži najdeme také osobní sportovní trenéry pro fitness a poradce v oblasti zdravého životního stylu.

Jiní se věnují účetnictví a daňovým službám, nebo například domácím pracem či úklidu.

Žádanou profesí zvláště v poslední době je i chůva pro děti. Pokud si chcete otevřít živnost právě v tomto oboru, budete potřebovat rekvalifikační kurz s autorizovanou zkouškou, která vám umožní získat certifikát opravňující mimo jiné i získat vázanou živnost “Péče o dítě do tří let věku v denním režimu“.

Pokud chcete takový certifikát získat, nejjednodušší je absolvovat kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky zakončený kvalifikační zkouškou dle národní soustavy kvalifikací.

Podívejte se na webové stránky, kde najdete jak kontaktní údaje, tak veškeré informace o kurzu.

 

Autor: Markéta Dostalíková

Napsat komentář