Stáž při studiu může zajistit budoucí zaměstnání

Stáž při škole nabízí studentům mnohá pozitiva pro zajištění budoucího zaměstnání. Při stáži mají možnost poznat pracovní prostředí, strategii a cíle firmy a odzkoušet si, co mohou od daného zaměstnavatele očekávat. Místo stáže by mělo být voleno podle zájmů studenta, aby mohl načerpat cenné zkušenosti, které se následně budou hodit při vstupu do zaměstnání. Po absolvování stáže však může také dotyčný zjistit, že mu vybraná pozice nevyhovuje a včas zvážit své další reálné možnosti.

Stáže nabízejí většinou velké a silné firmy, které disponují větším počtem pozic. Nabídek je však rok od roku více a také jsou čím dál zajímavější, často i placené. Některé firmy mají i svého koordinátora stáží a nabízejí různé programy, které je možné vhodně časově skloubit se studiem. Platí, že stáž by měla trvat alespoň měsíc, ovšem čím je delší, tím lépe.

Pro získání pracovní pozice u prestižnějších firem je stáž u čerstvých absolventů skoro nutností, bez které má uchazeč značnou nevýhodu. A pokud je firma se stážistou spokojená, ne zřídka pak přichází i nabídka místa po dokončení studia.

Napsat komentář