Oblíbené, ale i méně obvyklé zaměstnanecké benefity

Zaměstnanecké benefity, jako přidaná hodnota k finanční mzdě, dokážou motivovat zaměstnance k lepšímu pracovnímu výkonu a přispívají k jejich spokojenosti. Jedná se i o důležitý faktor při výběru zaměstnání, či setrvání na dané pozici.

Mezi nejčastější a nejoblíbenější benefity patří stravenky, či příspěvky na volnočasové aktivity. Dále například více dní dovolené, možnost občerstvení přímo na pracovišti, či podpora zdravého životního stylu. Většina firem nabízí i firemní telefon, notebook, nebo automobil a v častých případech i podle vlastního výběru zaměstnance.

Mezi výhody ale můžeme zařadit i časovou flexibilitu, kdy má zaměstnanec možnost si sám rozvrhnout pracovní dobu a využívat  home office.

V neposlední řadě se mezi benefity řadí i vzdělávání zaměstnanců. To může probíhat přímo na pracovišti nebo formou účasti na seminářích a konferencích daného oboru. Velmi oblíbené jsou i jazykové kurzy. Zvyšování kvalifikace a vzdělání je pak přínosné nejen pro zaměstnance, ale i pro zaměstnavatele.

Napsat komentář