Nebezpečí sociálních sítí vašich dětí

Kontrolujete své děti, když jsou připojeni k internetu? Věděli jste, že pokud vašemu dítěti ještě není 13 let, je zakázané, aby byli používali sociální sítě?

Podle výzkumů bylo zjištěno, že v České republice děti ve věku 9-12 let se pravidelně připojují na sociální sítě a to konkrétně na Youtube, Facebook a Instagram. Přitom správná věková hranice, od kdy je dětem dovoleno zakládat si účty na sociálních sítích, je až 13 let. Tyto sociální sítě pro mladší děti velmi nebezpečné.

Bylo zjištěno, že téměř polovina děti přes sociální sítě komunikuje s cizími lidmi. Často se totiž stává, že děti jsou přesvědčené, že komunikují s nějakou konkrétní osobností, zatímco se jedná o falešný profil. Dané osobě pak poskytnou řadu soukromých informací či fotografií, v horším případě si domlouvají schůzky. Děti také používají různé chaty a více než 15 % z nich poskytlo svá hesla k on-line účtům kamarádům.

V současnosti vláda navrhuje, aby věková hranice byla 15 let.  Děti mladší 15 let si bez souhlasu rodičů nebudou moci založit sociální síť Facebook. Norma vychází z evropské směrnice pro ochranu osobních údajů GDPR. Evropská unie počítá s tím, že souhlas se zpracováním osobních údajů by měly mít možnost bez souhlasu rodičů udělit děti v rozmezí 13 až 16 let.

Napsat komentář