Na trhu práce naleznete zcela nové profese

Během pěti let se změní nabídky povolání, díky nedostatku lidí na trhu se více investuje do robotizace a umělé inteligence. Už nyní některé místa přebírají roboti (řidičům, prodavačům..). V nabídce pracovních míst proto naleznete zcela nové profese.

O průmyslové revoluci 4.0 jsme již psali, vznikají nové nároky na jednotlivé potencionální zaměstnance a tím pádem budou vznikat nová pracovní místa. V tomto článku vám pár nových pracovních profesí chceme představit. Například operátor dronů, happiness manažer, virtuální marketing.
Podle názvů většina profesí souvisí s počítači a technologii, tím také vznikají pozice typu pilot dronu, manažer e-learningu nebo virtuální asistent.
Stále častěji můžete vidět v inzerátech volných pracovních míst i pozici manažera štěstí, v angličtině Chief Hapiness Officer.
Pilot dronu
Drony jsou fenoménem posledních let. Létání s dronem je komplexní činnost a pokud chcete létat bezpečně a podle předpisů, měli byste se orientovat v oblastech jako je aerodynamika, meteorologie, letecké předpisy, stavba dronu atp. A stejně jako s řízením auta, je rozumné jít do kurzu, kde vám vše důležité vysvětlí odborníci. Nejvíc využijí ti, co mají zkušenosti s profesionálním focením a natáčením videí.
Manažer štěstí
Happiness manager je personalista, psycholog a terapeut v jednom. Tato pracovní pozice dříve vzbuzovala škodolibý úsměv ve tvářích kolegů. Nyní, v době nízké nezaměstnanosti, tuto pozici obsazuje stále více firem. Jeho hlavním úkolem je udržovat dobrou náladu ve firmě i ve vypjatých obdobích.
Content/ Copywriter
Copywriter se zabývá tvorbou poutavých reklamních textů převážně pro propagační a marketingové účely firem. Ve spolupráci s grafikem posuzuje a vytváří reklamní záměry a kreativní koncepce. Nejvíce na tuto pozici se hodí novináři, reklamní textaři, ale i lidé, kteří rádi píšou.
Hráč nebo manažer e-sportu
Z hraní počítačových her se stal velký byznys, který potřebuje manažery a také profesionální hráče.Pokud jsi milovník počítačových her a patříš mezi ty nejlepší, můžeš se stát manažerem e-sportu.
Technik robotizace
Robotizace a automatizace ve výrobě je realita, těžké provozy už si bez ní umíme jen těžko představit. K obsluze, programování a servisu robotů je však zapotřebí stále ještě člověk. Pokud máte vystudovanou technickou školu nebo jste programátoři, máte šanci v tomto odvětví nalézt místo.
Virtuální asistent
Ačkoli virtuální asistenti již nějaký čas existují, v dnešní době se tato práce stala samostatnou profesí. Hlavním důvodem jsou rozsáhlé možnosti využití internetu, počítačů a mobilních zařízení, které byly ještě před pár lety nepředstavitelné. Povinnosti a úkoly asistentů jsou stále podobné. Zajistí veškerou potřebnou agendu. Virtuální Asistenti mají stejnou odpovědnost jako zaměstnanci tradičních kanceláří. Rozdíl je v tom, že díky novým technologiím, je lze vykonávat odkudkoliv. Vhodné pro absolventy obchodních škol.
Učitel e-learningu
E-learning je velmi populární způsob digitálního vyučování, které probíhá prostřednictvím moderních počítačových technologií a za použití celosvětové internetové sítě. Díky tomuto typu učení, se můžete vzdělávat po celou profesní kariéru nebo jen tak pro své potřeby a v tom Vám pomůže e-learning neboli učení s pomocí informačních technologií. Tuto profesi mohou vykonávat učitelé, personalisté.

Napsat komentář